In this page

Podpora

Fyzická aktivita

Fyzická aktivita

Odborníci dlouhodobě diskutují o vlivu cvičení na Crohnovu chorobu. Odpovědi na tyto otázky jsou povzbudivé: cvičení nepřispívá ke vzniku zánětu ani ho nezhoršují.

Životospráva

Správná výživa je při zvládání Crohnovy choroby důležitá. Strava by měla být vyvážená a zdravá, protože organismus potřebuje důležité živiny, vitamíny a minerály.

Fyzická aktivita

Zdravá strava je nepochybně velmi důležitá, protože pozitivně ovlivňuje průběh choroby. Spousta lidí vyhledává informace týkající se stravy online a následně se pokouší stravu přizpůsobit svým potřebám.

Moje strava při zhoršení Crohnovy choroby, zúžení střev a chirurgických zákrocích

Promluvte si se svým lékařem – společně můžete vytvořit stravovací plán pro každou fázi nemoci. Váš lékař Vám může pomoci s individuálními stravovacími doporučeními podle Vašich potřeb.

Dopad na psychiku

Dopad na psychiku

Dnes je známo, že neexistuje vazba mezi vzplanutím choroby a trvalou emoční zátěží. Vědci však zastávají společný názor, že stresové faktory mají přímý vliv na průběh choroby.

Moje strategie svépomoci

Pokud máte diagnostikovanou Crohnovu nemoc, chcete své dny prožívat – co nejvíce to je možné – bez stresu a úzkosti. K dosažení tohoto cíle potřebujete odvahu a plán, jak se s nemocí vypořádat.

Vypořádání se s depresí

Vypořádat se s problémy není snadné. Spousta pacientů stráví celý život hledáním správných strategií, jak se vypořádat se strachem a úzkostí.

Život s Crohnovou nemocí

Život s Crohnovou nemocí

Nejlepším způsobem zvládání Crohnovy choroby je vyhledání účinného léčebného plánu, ale vypořádat se s běžnými denními činnostmi vyžaduje víc než jen léčbu. Je užitečné udržovat si kladný životní postoj, zdravý životní sil a silnou síť podpory.

Založení rodiny

Crohnova choroba zpravidla nemá přímý vliv na plánování rodiny.

Moje dovolená – příprava

Mysleli jste na vše? Mysleli jste také na konzultaci s lékařem?

Slovníček pojmů

Vysvětlení pojmů

Logo Janssen | Pharmaceutical Companies of Johnson & Johnson